Dystrybutor do wody w biurze – czy to się opłaca?

Dystrybutor do wody w biurze – czy to się opłaca?

4 stycznia, 2022 Wyłącz przez admin

W Kodeksie Pracy można doczytać, że właściciele firm mają obowiązek zapewnić zatrudnionym osobom zarówno stały, jak i nieograniczony dostęp do wody pitnej. Mając to na względzie, warto wybrać jedno z najbardziej opłacalnych oraz wygodnych i ekologicznych rozwiązań, a dokładnie dystrybutor wody źródlanej. Co dokładnie zyskamy zmawiając specjalne butle z wodą źródlaną, a także decydując się na ich regularną dostawę? 

Systematyczna dostawa butli do dystrybutora wody to ogromna wygoda dla pracodawcy

Jeśli w firmie obecny jest specjalny dystrybutor do wody osoba zarządzająca danym przedsiębiorstwem zyskuje naprawdę duży komfort. Istnieje tutaj możliwość dopasowania zamówienia do tego, jak prezentują się aktualne potrzeby. To doskonałe wyjście, jeśli nie chcemy się martwić regularnym zakupem wody butelkowej w sklepie, szacując przy tym, ile wody są w stanie wypić nasi pracownicy, ponieważ zależy nam na tym, aby zagwarantować im odpowiednią liczbę butelek.

W przypadku dystrybutorów wody, wystarczy jednie, że zamówimy butlę z wodą źródlaną, a zyskamy pewność, że będziemy otrzymywać jej regularne dostawy. Jeśli mowa o wyjątkowo dużych firmach, które korzystają z wielu dystrybutorów, możesz ustalić indywidualny harmonogram, a jeżeli jest to mniejsza firma, dostawa butli odbywa się co koło 4 lub 8 tygodni, w zależności od tego, na jaki pakiet się zdecydujesz.

Kiedy dojdziesz do wniosku, że mimo wszystko Twój dystrybutor do wody źródlanej nie jest odpowiedni dla danego środowiska pracy i zatrudnionych, istnieje możliwość zamówienia chociażby specjalnych filtrów do wody, które podłącza się bezpośrednio do sieci wodociągowej, co zapewnia wodę, której parametry zbliżone są do tej butelkowej. W przypadku tego typu dystrybutorów, nie mamy do czynienia z żadnymi butlami, a z kolei filtry wymieniane są co około pół roku. Jest to idealne wyjście dla firm dużych oraz średnich. Jeśli Twoja firma na naprawdę wiele różnych oddziałów, każdy z nich będzie mógł być zaopatrzony i obsłużony zgodnie z harmonogramem.

Dystrybutor do wody to oszczędność

Korzystanie z dostawy wody do dystrybutorów jest sporą oszczędnością, na co powinni zwrócić uwagę właściciele firm. To szansa, aby zachować niezmienne koszty, a to bez względu na to, jak prezentuje się poziom konsumpcji. Wiele obrazuje fakt, że cena za litr wody źródlanej w przypadku dostawy, jest mocno zbliżona do ceny za litr wody w butelkach, których pojemność to 1,5 i 0,5 litra.