Laserowe usuwanie blizn – wskazania i przebieg zabiegu

Laserowe usuwanie blizn – wskazania i przebieg zabiegu

21 marca, 2022 Wyłącz przez admin

Na czym polega laserowe usuwanie blizn? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Jak odbywa się usuwanie blizn laserem?

Blizny mogą być powodem do kompleksów. Obecnie jednak istnieją metody ich usuwania. Jedną z najczęściej prowadzonych jest laserowe usuwanie blizn Kraków (https://ego-medspa.pl/usuwanie-blizn/) to miasto, gdzie także można skorzystać z tej procedury. Co warto o niej wiedzieć?

 

Laserowe usuwanie blizn – co to jest?

Zabieg określany jako laserowe usuwanie blizn polega na usuwaniu ich z wykorzystaniem światła laserowego.

 

Dochodzi wtedy do miejscowego uszkodzenia skóry na skutek kontaktu ze światłem laserowym. Tkanka zostaje odparowana, co powoduje wzmożoną regenerację naskórka przez produkcję włókien kolagenowych. W rezultacie możliwe jest usunięcie blizny.

 

Gdy chodzi o laserowe usuwanie blizn Kraków to jedno z miast, gdzie procedura ta jest dostępna w wielu gabinetach i klinikach medycyny estetycznej.

 

Wskazania do laserowego usuwania blizn

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem o szerokim zastosowaniu, który może być wykorzystany w usuwaniu różnego typu blizn, na przykład:

  • blizny po urazach
  • blizny pooparzeniowe
  • blizny po zabiegach
  • blizny potrądzikowe

 

Zastosowanie lasera jest możliwa zarówno w przypadku niewielkich blizn, jak i blizn o większej powierzchni, dlatego też zabieg ten ma uniwersalne zastosowanie.

 

Na czym polega usuwanie blizn laserem?

Zabieg ten polega na wykorzystaniu światła lasera w celu miejscowego uszkodzenia tkanek, a tym samym sprzyja ich regeneracji.

 

Do jego wykonania wykorzystuje się specjalny rodzaj lasera określany jako laser frakcyjny albo laser CO2. Wyróżnia się on bardzo dobrymi efektami, ponieważ powoduje mikroskopijne i rozproszone uszkodzenia skóry.

 

W trakcie zabiegu mogą pojawić się uczucie pieczenia, szczypania oraz ciepłą, co jest efektem działania lasera. Objawy te mogą utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu. Po jego wykonaniu skóra może być również obrzęknięta i zaczerwieniona. Następnie pojawiają się na niej niewielkie strupki, które po paru dniach odpadają. Zazwyczaj czas gojenia wynosi od około 8 do 14 dni.