Odbiór odpadów od firmy – gdzie je przekazywać?

Odbiór odpadów od firmy – gdzie je przekazywać?

15 lutego, 2022 Wyłącz przez admin

Twoja firma produkuje wiele odpadów? Są wśród nich odpady niebezpieczne lub wymagające specjalnej utylizacji? Sprawdź, co z nimi zrobić!

Przepisy prawa wymagają, aby odbiór odpadów (https://geomar.net.pl/oferta/odbior-odpadow-przemyslowych) był prowadzony zgodnie z ich literą. Właśnie dlatego nie można po prostu wyrzucić niektórych śmieci do kosza. Muszą pamiętać o tym również przedsiębiorcy, którzy narażeni są na poważne kary, jeżeli nie będą postępowali zgodnie z obowiązującym prawem.

 

Jak usuwać odpady z firmy?

Przedsiębiorstwa mogą pozbywać się odpadów na różne sposoby. Najczęściej zawierają one umowy z firmami komunalnymi, które odbierają śmieci na zamówienie.

 

W firmach komunalnych można zlecić odbiór odpadów różnego rodzaju, między innymi:

  • odpadów zmieszanych
  • odpadów segregowanych
  • odpadów niebezpiecznych
  • elektroodpadów
  • odpadów medycznych
  • niepotrzebnych produktów

 

Podpisanie umowy z firmą prowadzącą odbiór odpadów pozwala zatem na łatwe pozbywanie się śmieci i jednocześnie przestrzeganie przepisów prawa dotyczących ich utylizacji.

 

Przedsiębiorca otrzymuje wtedy zawsze odpowiednie dokumenty potwierdzające przekazanie odpadów, co powoduje, że jest on zabezpieczony w razie pojawienia się kontroli.

 

Jak wybrać dobrą firmę odbierającą odpady?

Obecnie na rynku działa wiele firm komunalnych, które świadczą odbiór odpadów. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniego partnera?

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zakres usług świadczonych przez firmę. Warto zdecydować się na tę, która zapewnia kompleksową obsługę przy odbiorze różnego rodzaju odpadów, także tych niebezpiecznych czy medycznych, ponieważ można wtedy zlecić usługę w ramach jednej umowy.

 

Warto zwrócić także zwrócić uwagę, jakie opinie ma firma, aby wybrać taką, której oferta znajduje się na wysokim poziomie, co potwierdzają noty wystawiane przez zadowolonych klientów.

 

Oczywiście, nie można zapominać również o kosztach. Aby wybrać najtańszą ofertę, warto wysłać zapytania do kilku firm, dzięki czemu można uzyskać indywidualne wyceny i następnie wybrać taką firmę, która odbiór odpadów prowadzi w przystępnej cenie.