Biuro – czy zawsze potrzebne?

Biuro – czy zawsze potrzebne?

23 lipca, 2019 Wyłącz przez admin

Osoby myślące nad założeniem własnej działalności gospodarczej często zastanawiają się, co z tym biurem? Czy w ogóle muszę mieć własne biuro? Jak to wygląda od strony formalnej? Zanim przejdziemy do do dokładnego wyjaśnienia, od razu odpowiadamy: nie, nie każdy przedsiębiorca musi mieć swoje biuro. Jednak, często jest ono konieczne.

Adres rejestracji działalności a biuro

Firma musi być gdzieś zarejestrowana. Dlatego firmie potrzebny jest adres. Ale nie jest konieczne, aby przedsiębiorca posiadał własne biuro. Oczywiście, pod adresem firmy powinny znajdować się wszystkie dokumenty firmowe, a jeżeli odwiedzi przedsiębiorcę urzędnik z US, powinien on zastać przedsiębiorcę i zorientować się, czy firma w ogóle istnieje.

Dlaczego warto mieć biuro?

Jest kilka powodów, dla których biuro Gliwice to rozwiązanie, z którego warto korzystać. Po pierwsze, nie mając własnego biura, wszystkie dokumenty i cała korespondencja znajduje się w twoim domu – miejscu, które przeznaczone jest do wypoczynku i relaksu. Po drugie, praca w domu bywa trudna, zwłaszcza gdy nie mieszkamy sami i domownicy wciąż czegoś potrzebują, hałasują – prowadzą normalny tryb życia. Biuro Gliwice to także miejsce, do którego zaprasza się klientów. Zapraszanie ich do domu jest bardzo niekomfortowe dla obydwu stron. Oczywiście biuro jest konieczne, jeżeli chcesz zatrudnić pracowników, którzy będą pracowali stacjonarnie. Musisz wtedy zapewnić im nie tylko biuro, ale odpowiednio przystosowane stanowiska pracy.

Na co zwracać uwagę wynajmując lokal biurowy?

Decydując się na lokal biurowy należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze, lokal musi być odpowiednio duży, aby pomieścił swobodnie wszystkich pracowników. Należy pamiętać, że im większy lokal, tym droższe opłaty za niego: czynsz, media. Po drugie, wazna jest lokalizacja oraz miejsce postojowe przed lokalem. Jeżeli takiego nie będzie, klienci nie będą zadowoleni. Po trzecie stan techniczny budynku i jego standard. Nie warto decydować się na lokale, które już na starcie są przeznaczone do remontu.