Konwerting i uszczelki gumowe

Konwerting i uszczelki gumowe

19 lipca, 2019 Wyłącz przez admin

Kowerting to dział przemysłu, który zajmuje się dostarczaniem – wydawałoby się – niewielkich elementów. Produkty te często wykorzystywane są w wielu branżach i chociaż nie są bardzo widoczne, to bez nich funkcjonowanie wielu sprzętów byłoby po prostu niemożliwe. Jednym z wyrobów kowertingu jest uszczelka gumowa.

Uszczelki gumowe stosowane są w różnych branżach. Nie można wyobrazić sobie wielu sprzętów codziennego użytku, czy to RTV czy AGD, w których nie byłyby wyposażone w uszczelki ochronne. Są one stosowane także w samochodach i w branży elektrycznej i elektronicznej.

Szerokie zastosowanie produktów konwertingu

Produkty konwertingu trafiają do firm pracujących w różnych branżach. Uszczelki gumowe, podkładki i inne produkty znajdują zastosowanie w:

  • branży samochodowej –  uszczelka gumowa zamka drzwi, mocowanie klamki, wygłuszanie komory silnika i wiele, wiele więcej zastosowań,
  • branży AGD – wygłuszanie akustyczne, mocowanie panelu kontrolnego, izolacja termiczna, uszczelka bębna, uszczelki gumowe pokrywy tylnej,
  • branży elektronicznej – taśmy do zabezpieczenia obwodów, folie ochronne czy też uszczelki zabezpieczające.

Oczywiście to nie wszystkie branże, w których konwerting jest stosowany. Nie można nie wspomnieć także o branży meblarskiej, reklamowej, szklarskiej czy przemysłowej. Wszędzie tam uszczelki gumowe są często wykorzystywane.

Dobre firmy zajmujące się konwertingiem oferują także wiele innych usług, m.in. dostarczają kleje techniczne najwyższej jakości, a także primerowanie oraz czyszczenie.