Policjant zatrzymał sprawcę rozboju w czasie wolnym od służby

Policjant zatrzymał sprawcę rozboju w czasie wolnym od służby

19 lipca, 2019 Wyłącz przez admin

Do niespotykanej sytuacji doszło podczas zakupów w jednym ze sklepów w Raniżowie. Niebędący na służbie policjant podczas robienia zakupów spostrzegł wdzierającego się do sklepu mężczyznę. Policjant wydziału kryminalnego zauważył zamaskowanego napastnika gdy ten wchodził do sklepu z nożem w ręku. Szybka decyzja i stanowcza reakcja wystarczyły by policjant z Kolbuszowej zatrzymał mężczyznę. Teraz 18-latka czeka dwa miesiące w areszcie.

Wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór. Mężczyzna był uzbrojony w nóż i zamaskowany. Wtargnąwszy do jednego ze sklepów w Raniżewie zażądał gotówki i groził pracownikom nożem. Świadkiem tej sytuacji był robiący wówczas zakupy jeden z policjantów, a dokładniej KPP z Kolbuszowej. Policjant był poza służbą. W sytuacji gdy kasjerki odmówiły wydania pieniędzy napastnik uciekł wybiegając ze sklepu. W pościg za nim ruszył funkcjonariusz. Mężczyzna groził kilkukrotnie, że użyje noża co jednak nie miało miejsca.  Napastnik został ostatecznie zatrzymany i unieruchomiony także z pomocą jednego z lokalnych mieszkańców Raniżowa.

Mężczyznę – jak się okazało to 18-letni mieszkaniec Raniżowa – zatrzymano i skierowano do aresztu gdzie obecnie przebywa. Na miejscu rozboju znaleziono nóż, który zabezpieczono, a którym posłużył się grożąc kasjerkom. Po zdobyciu i przeanalizowaniu materiału prokurator postawił mu zarzuty usiłowania rozboju oaz zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności.

Decyzją sądu, napastnik spędzie da miesiące w areszcie. Dalsze czynności w sprawie trwają.