Festiwal Psalmów Dawidowych w Filharmonii Podkarpackiej

Festiwal Psalmów Dawidowych w Filharmonii Podkarpackiej

24 lutego, 2022 Wyłącz przez admin
Festiwal Psalmów Dawidowych w Filharmonii Podkarpackiej

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Festiwalu Psalmów Dawidowych, który odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej w Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, przypadający 24 marca (czwartek). Rozpoczęcie o godz. 19.00.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, należy wcześniej zarejestrować się online na stronie:  https://forms.gle/7vvN6MCbF1EnC7hz9.

Artyści w Filharmonii Podkarpackiej zaprezentują „Psalmy Pokoju i Pojednania”, które premierowo wybrzmiały w ubiegłym roku w Kolbuszowej. Ich druga odsłona miała miejsce w grudniu w Teatrze Brancaccio w Rzymie. Niezmiennym założeniem organizatora koncertu- Fundacji im. Rodziny Ulmów „SOAR” w Markowej, jest uhonorowanie Sprawiedliwych i Ocalonych. Ideą Festiwalu jest tworzenie jedności, pokoju i wzajemnego zrozumienia między światem żydowskim i chrześcijańskim. Poprzez psalmy biblijne stanowiące fundament modlitwy żydowskiej i chrześcijańskiej dąży się do ukazania tego wymiaru wrażliwości, która pozwala Żydom dziękować Bogu za ocalone życie, a Polakom za dar odwagi ratowania tego życia.

Content retrieved from: http://www.kolbuszowa.pl/20-aktualnosci/55-aktualnosci/8563-festiwal-psalmow-dawidowych-w-filharmonii-podkarpackiej.html.