Jakie buty do tenisa? Sprawdź, co warto kupić!

Jakie buty do tenisa? Sprawdź, co warto kupić!

12 lutego, 2022 Wyłącz przez admin

Odpowiednio dobrane obuwie tenisowe to nie tylko większy komfort, ale również efektywność i bezpieczeństwo gry. Co kupić?

Chociaż w tenisa można grać w normalnych butach sportowych, to jednak wtedy, gdy zamierza się trenować regularnie, warto zainwestować w buty do tenisa (https://dotenisa.pl/buty-do-tenisa-meskie-c-11.html). Tego typu obuwie wcale nie jest związane z wysokimi kosztami. Na co warto się zdecydować? Gdzie kupić dobre buty tenisowe?

 

Dlaczego warto mieć buty do tenisa?

W porównaniu do zwykłego obuwia buty do tenisa charakteryzują się specjalną budową podeszwy.

 

Tenis to sport, w którym należy poruszać się na korcie zarówno do przodu i do tyłu, jak i na boki. Wobec tego podeszwa w butach tenisowych musi być skonstruowana tak, aby zapewniać przyczepność podczas każdego ruchu.

 

Właściwie dopasowane buty do tenisa mogą zatem zapewnić lepszą efektywność gry, pomóc w osiągnięciu lepszych wyników i jednocześnie zmniejszyć ryzyko pojawiania się urazów na skutek poślizgnięć.

 

Jakie buty tenisowe wybrać?

W sklepach tenisowych można znaleźć buty do tenisa w wielu wariantach do wyboru. Można podzielić je na różne kategorie pod kątem powierzchni, na którą są one przeznaczone.

 

Wyróżnia się poniższe rodzaje obuwia tenisowego:

  • Buty All Court – przeznaczone na wszystkie rodzaje kortów, dlatego będzie to najlepszy wybór dla osób początkujących, grających rekreacyjnie.
  • Buty Clay – przeznaczone do stosowania na podłożach z mączki ceglanej, najczęściej mają specjalną podeszwę ze wzorem jodełki.
  • Buty na trawę – przeznaczone do używania na kortach trawiastych.

 

Przed zdecydowaniem się na zakup warto przymierzyć różne buty tenisowe, aby ocenić, czy są dobrze dopasowane do stopy. Gdy zamawia się je w internecie, warto zamówić kilka par, by porównać je ze sobą, a potem odesłać te niepasujące.

 

Gdzie kupić obuwie do tenisa?

Różne buty do tenisa czekają na zainteresowanych zakupem w sklepach sportowych, w tym także w specjalistycznych sklepach tenisowych.

 

Sklepy tenisowe mogą zaprezentować najszerszą gamę modeli, dlatego można wybrać w nich najwygodniejsze buty dla siebie w zależności od poziomu zaawansowania oraz od rodzaju kortu.