Podpisywanie umów w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej

Podpisywanie umów w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej

6 lipca, 2022 Wyłącz przez admin
W poniedziałek (4 lipca), w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej, spotkali się samorządowcy z powiatu kolbuszowskiego. Celem wizyty było podpisywanie umów na inwestycje dotyczące budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W sumie gminy z naszego powiatu, na modernizację dróg dojazdowych do pól, otrzymały 585 271 zł. Środki te pochodzą z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. W poniedziałkowym spotkaniu, którego inicjatorem była Ewa Draus – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego uczestniczył Poseł RP Zbigniew Chmielowiec, Starosta Kolbuszowski Józef Kardyś oraz wójtowie poszczególnych gmin z naszego powiatu wraz ze skarbnikami. – Bardzo się cieszę, że dzisiaj w gościnnym Starostwie możemy się spotkać, aby podpisać umowy na modernizację dróg wskazanych przez Państwa w złożonych wnioskach – zaczęła Wicemarszałek Ewa Draus. – Dziękuję panu Posłowi za to, że zawsze uczestniczy we wszystkich inwestycjach i zabiega o dotacje, dzięki czemu nasze gminy mogą się rozwijać – dodała.

Kryterium
Wnioski na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych łącznie złożyło 145 gmin. Głównym kryterium, jakie decydowało o przyznanym dofinasowaniu była wysokość dochodów powstałych na obszarze gmin z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej: gdy dochody te wynosiły do 50 000 zł – wtedy można było się ubiegać o dofinansowanie do 110 000 zł, z kolei jeśli dochody wynosiły powyżej 50 000 zł, wówczas dofinansowanie udzielano do 125 000 zł.

Przyznane dofinasowanie dla gmin z powiatu kolbuszowskiego:
·         Gmina Niwiska – 109 000 zł – na drogi w miejscowościach: Leszcze, Przyłęk, Siedlanka
·         Gmina Raniżów – 38 671 zł – na drogę w Zielonce
·         Gmina Majdan Królewski – 110 000 zł – na drogi dojazdowe w Woli Rusinowskiej i Rusinowie
·         Gmina Dzikowiec – 107 600 zł – na drogi dojazdowe w Wilczej Woli i Kopciach
·         Gmina Kolbuszowa – 110 000 zł – na drogi w Nowej Wsi i Weryni
·         Gmina Cmolas – 110 000 zł – na drogi w Porębach Dymarskich i Trzęsówce.
Barbara Żarkowska 

Content retrieved from: http://www.powiat.kolbuszowski.pl/aktualnosci/podpisywanie-umow-w-starostwie-powiatowym-w-kolbuszowej,3626.html.