Spotkanie z rodzinami z Ukrainy

Spotkanie z rodzinami z Ukrainy

5 kwietnia, 2022 Wyłącz przez admin

W dniu 31 marca br. w budynku Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbyło się spotkanie Zarządu firmy Wienerberger z uchodźcami wojennymi z Ukrainy.

Firma Wienerberger zaangażowana jest w pomoc uchodźcom. W różnej formie przekazała łącznie ponad 130 tysięcy złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup łóżek polowych, kompletów pościeli w tym kołdry, poduszki, poszewki oraz remont sanitariatów i wykup posiłków dla uchodźców przebywających w hotelu Fundacji. Wienerberger zapewnił również mieszkanie dla 2 rodzin, które uciekły przed wojną. Przedstawiciele firmy zapoznali się także z zakresem i formami pomocy dla obywateli Ukrainy przebywającymi na terenie Gminy Kolbuszowa.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Zarządu firmy, wzięli udział Krzysztof Wilk Kierownik Zakładu Wienerberger w Kupnie będący jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej, Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba, Prezes Fundacji Grzegorz Romaniuk oraz rodziny z Ukrainy. Dzieci dla uczestników spotkania przygotowały krótkie wystąpienie muzyczne nawiązujące do tragedii, która rozgrywa się w ich kraju.

Na dzień 31 marca na terenie Gminy Kolbuszowa przebywało ponad 175 osób z Ukrainy, z czego 131 przyjęli mieszkańcy naszej gminy. Od wybuchu wojny w budynku Fundacji znalazło zakwaterowanie, podczas kilkudniowych pobytów, ponad 1000 osób.

Content retrieved from: http://www.kolbuszowa.pl/20-aktualnosci/55-aktualnosci/8754-spotkanie-z-rodzinami-z-ukrainy.html?8754,1#ak8754.