Zabierz termos turystyczny na wyprawę!

Zabierz termos turystyczny na wyprawę!

25 maja, 2022 Wyłącz przez admin

Termosy turystyczne i ich wszechstronne wykorzystanie 

Długie wyprawy w teren czy dalekie podróże wymagają przygotowania odpowiedniego sprzętu i akcesoriów. Bez nich ani rusz. Termosy turystyczne to istotne must have każdego miłośnika wędrówek. Zyskał miano klasyka, o którym każdy pamięta. I chyba nie bez powodu.

Termosy turystyczne cechuje szeroka różnorodność odnośnie pojemności. Można więc dobrać odpowiedną w zależności, czy wyprawiamy się samodzielnie czy z rodziną. Pojemność oscyluje w przedziale od 0,5 do 1,2 litra.

Nasze termosy turystyczne posłużą doskonale w czasie wypraw w góry, podczas zimowych rodzinnych wycieczek na stok, w czasie wypraw rowerowych, wypadów ze znajomymi na ryby czy trekkingu w lesie.

Gorąca kawa czy herbata? A może zimny napój w środku lata? 

Potrzeba odpoczynku i regeneracji sił w czasie jednostajnego wysiłku jest bardzo ważna. To chwile, aby na nowo nabrać sił na dalszą wyprawę. Ciepła herbata czy kawa z temosu turystycznego będzie smakować wybornie. Dawka kofeiny skutecznie pobudzi organizm do dalszego kontynuwania wędrówki.

Termos zazwyczaj kojarzy się każdemu z przechowywaniem i długim utrzymywaniem ciepła napojów czy innych posiłków. Termosy turystyczne Warhead i Ederlid doskonale spełniają swe funkcje.

Termosy termiczne Trespass są w stanie zapewnić dostępność ciepłych napojów, ale również przechować zimne i zachować ich temperaturę. Są więc doskonałym rozwiązaniem w lecie, w czasie wakacyjnych wycieczek.

 A może ciepły obiad w czasie wyprawy? 

Uzupełnianie utraconych kalorii podczas wysiłku jest tak samo ważne jak dostarczanie płynów. Obiadowe termosy turystyczne Termite Warhead o pojemności 460 lub 500 ml są w stanie utrzymać ciepły posiłek nawet do 24 godzin. Jest to szczególnie ważne w czasie chłodu i mrozu.

Do termosów turystycznych obiadowych można bezpiecznie zapakować zupę czy innego rodzaju danie. Charakteryzuje je szeroki otwór, który umożliwia dostanie się do posiłku i wygodne spożywanie. Nakrętka może posłużyć za miskę, jeśli posiłek je jednoczenie dwie osoby.

Zalety termosów turystycznych 

Wszechstronne możliwości wykorzystania termosów sprawiają, że musi to być produkt wytrzymały i bezpieczny w użytkowaniu.

Wszystkie nasze termosy turystyczne (https://aktywnyturysta.pl/kategoria-produktu/sprzet-turystyczny/akcesoria/termosy-i-kubki-termiczne/) posiadają optymalne i ergonomiczne gabaryty, aby szybko i bez problemów zapakować je do plecaka. Są bardzo lekkie.

Posiadają szeroką gamę kolorów, wzorów oraz pojemności. Wygodny system One-Twist pozwala na picie napojów bez konieczności odkręcania butelki, a korek cechuje całkowita szczelność.

Z uwagi na kontakt termosów turystycznych ze skórą i ciałem człowieka zostały one zrobione z bezpiecznego polipropynelu. Powłokę termosu wykonano z trwałego, antykorozyjnego materiału. Powierzchnię można łatwo i szybko umyć, a w zachowaniu czystości pomaga specjalna struktura. Termos łatwo można użytkować nawet w rękawiczkach.

Termosy turystyczne o dużej pojemności 1,2 litra zaspokoją potrzeby dwóch osób. Oszczędza to cenne miejsce w plecaku lub torbie turystycznej. Stanowią idealne rozwiązanie zarówno dla ekstremalnych wypraw jak i spokojnych, rodzinnych wycieczek z dziećmi.

Więcej informacji na aktywnyturysta.pl.