Międzynarodowe warsztaty w szpitalu w Kolbuszowej

Międzynarodowe warsztaty w szpitalu w Kolbuszowej

21 maja, 2022 Wyłącz przez admin
W czwartek i piątek (13 i 14 maja), w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej odbywały się warsztaty, w których uczestniczyli specjaliści urolodzy z Polski oraz Austrii.

Warsztaty zatytułowane „Ureterorenoskopia giętka w praktyce” przeprowadzone zostały w Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Podczas tego szkolenia uczestnicy wysłuchali wykładów dra med. univ. Martina Drerup, FEBU (Salzburg) oraz dra Krzysztofa Ossolińskiego, ordynatora oddziału urologii w kolbuszowskim szpitalu.

Z sali zabiegowej
Ponadto wzięli udział w zabiegach RIRS (zabieg usuwania kamieni nerkowych), które były transmitowane na żywo prosto z sali zabiegowej kolbuszowskiego szpitala. Uczestnicy tego szkolenia oglądali je w sąsiedniej sali na specjalnych monitorach. Doskonałą okazją do przećwiczenia umiejętności uczestników warsztatów była także praca na trenażerach pod okiem szkoleniowców. Organizatorem wydarzenia była firma Meden-Inmed we współpracy z Boston Scientific oraz SPZOZ w Kolbuszowej.

Wzorcowy oddział
Zadowolenia z przeprowadzonych warsztatów nie kryje Zbigniew Strzelczyk – dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej. – Nasz ośrodek jest jedynym w Polsce, gdzie tego typu szkolenie się odbywało. Uczestniczyli w nich lekarze rangi europejskiej. Warsztaty odbywały się w języku angielskim – mówi. – Dodam, że nasz oddział urologiczny jest wzorcowym oddziałem. W ubiegłym roku wykonaliśmy w nim dwa tysięcy operacji – podkreśla dyrektor.
Barbara Żarkowska 

Content retrieved from: http://www.powiat.kolbuszowski.pl/aktualnosci/miedzynarodowe-warsztaty-w-szpitalu-w-kolbuszowej,3590.html.