Podkarpacki Puchar Nordic Walking w Kolbuszowej

Podkarpacki Puchar Nordic Walking w Kolbuszowej

18 lipca, 2022 Wyłącz przez admin
Podkarpacki Puchar Nordic Walking w Kolbuszowej

W sobotę, 16 lipca na stadionie miejskim w Kolbuszowej odbył się V etap Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking, w którym wzięło udział ponad 130 zawodników. Uroczystego otwarcia rozgrywek i powitania wszystkich uczestników dokonali Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, Ewa Draus Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Grzegorz Romaniuk Prezes Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu oraz Andrzej Tylutki pomysłodawca Podkarpackiego Pucharu NW.

Start zawodników poprzedziła wspólna rozgrzewka. Następnie miłośnicy marszów z kijkami mieli do pokonania trasę 5 km w klasyfikacji indywidualnej w podziale na wiek i płeć. Specjalną trasę przemaszerowali również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej. Wszystkim zawodnikom wręczono pakiety startowe i pamiątkowe medale.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o poczęstunek, dmuchańce dla dzieci oraz atrakcję taneczno-muzyczną: występ Zespół Pieśni i Tańca „Wolanie” z Raniżowa. Na zawodach obecna była również Julka Gola z rodzicami, dla której przeprowadzona została zbiórka środków pieniężnych. Dziewczynka wymaga stałej rehabilitacji i zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny.

Wydarzenie zakończyło się rozdaniem statuetek dla trzech najlepszych zawodników w każdej kategorii. Statuetki wręczyli, m.in. Bogdan Romaniuk Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Marek Gil Zastępca Burmistrza Kolbuszowej.

Wyniki zawodów dostępne są na facebook’u Podkarpackiego Pucharu Nordic Walking: https://www.facebook.com/PodkarpackiPucharNordicWalking.

Content retrieved from: http://www.kolbuszowa.pl/20-aktualnosci/55-aktualnosci/9305-podkarpacki-puchar-nordic-walking-w-kolbuszowej.html?9305,1#ak9305.